Daňová evidence

Pokud jste podnikající fyzická osoba, která není zapsána v obchodním rejstříku a váš obrat v předchozím kalendářním roce nepřekročil částku 25 mil. Kč, neplatí pro vás povinnost vést podvojné účetnictví. Pokud pro vás tyto skutečnosti platí, zajistíme vám tzv. daňovou evidenci.

Účetnictví bez starostí

I když se nejedná se o účetnictví v pravém slova smyslu, ale o jeho zjednodušenou, zredukovanou podobu, přesto je nezbytné pečlivě zaznamenávat veškeré údaje o vašich příjmech a výdajích, o majetku a závazcích. Tyto informace pak slouží především ke stanovení základu daně z příjmu a správnému vyplnění každoročního daňového přiznání a odvedení daní příslušnému finančnímu úřadu.

Máte přehled

I když jste samostatný živnostník nebo malá firma s pár zaměstnanci, je profesionální vedení vaší daňové evidence pro vaše podnikání rozhodně přínosem. Jednoduše máte přehled. O stavu a pohybu vašeho majetku, o pohledávkách a závazcích.

Jste v obraze

Kdykoliv vám předložíme aktuální stav vaší přehledně vedené daňové evidence a vy tak můžete s danými daty dále pracovat. Máte orientační přehled o své daňové základně, rozhodujete se, kolik můžete na konci roku ještě vydat finančních prostředků, tak, abyste co nejefektivněji ovlivnili výši svých daní a plateb sociálního a zdravotního pojištění.